Zmartwychwstanę w Jezusie, ale muszę wpierw w Nim żyć. (Dz. 392)

Jezus Zmartwychwstał! Alleluja! Ten, którego zaliczono do grona umarłych – powstał z martwych by dać Tobie i mnie odkupienie grzechów i życie wieczne.

Zmartwychwstanie Jezusa jest fundamentem naszej wiary. Kamieniem węgielnym, bez którego nic by się nie wydarzyło. Jest obietnicą daną przez Ojca nam – Jego dzieciom. Jest nadzieją – spojrzeniem z wiarą w to, co przed nami, w ostateczny cel naszego życia. Jest aktem największej Miłości – zaproszeniem do wspólnej komunii duszy ze Stwórcą w wieczności.

Zmartwychwstanie Pana wnosi do naszej codzienności w XXI wieku, w 2024 roku jedno bardzo krótkie, ale jakże istotne stwierdzenie: JEZUS ŻYJE. Tutaj i teraz – jest między nami. Żywy i bliski. Obecny. Po prostu – JEST, tak jak obiecał.

Niech zatem żywa obecność Zmartwychwstałego podnosi z martwych i wyprowadza ku życiu wszystko to, co sami spisaliśmy już w sobie na straty. Niech rozpala Nadzieją i wypełnia Radością. Bo prawdziwie mamy się z czego radować – Chrystus Zmartwychwstał! Alleluja!

 

***

INFORMACJE:

1. W Sanktuarium nie sprawujemy celebracji liturgicznych związanych z Triduum Paschalnym. 

2. W Niedzielę Wielkanocną zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 11.00 oraz 17.00

3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Niedzielę Wielkanocną rozpocznie się od godz. 15.00

4. W Poniedziałek w Okrawie Wielkanocnej Msze Święte i Adoracja Najświętszego Sakramentu według porządku niedzielnego, tzn. Msza Święta o godz. 8.00, potem możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 15.00 modlitwa w Godzinie Miłosierdzia, a o godz. 17.00 - Eucharystia.