Obraz dla świata – 22 maja 2023

Kiedy się spojrzałam na obraz ten, przeszyła mnie miłość Boża tak żywa, że przez pewien moment nie wiedziałam, gdzie jestem. (…) Dał mi Pan poznać, jak wielka liczba dusz znajdzie zbawienie przez dzieło to (Dz. 1300).

Jakże wiele serc ludzkich jest pociągniętych do Miłosierdzia Bożego przez obraz, którego duchowe serce najmocniej bije w Płocku. Liczne wota, pielgrzymi z Polski i zagranicy, kapłani z odległych stron świata, którzy świadczą o kulcie rozwijającym się w ich parafiach, to dowody na to, jak wielka liczba ludzi znajduje w Miłosierdziu Boga pokój i szczęście. 

Nasze comiesięczne spotkanie z Jezusem Miłosiernym to okazja, by doświadczyć miłości Bożej, która jest żywa i wciąż pragnie się udzielać.

22. maja, jak każdego miesiąca, w naszym Sanktuarium zostanie odprawiona Msza święta ku czci Bożego Miłosierdzia o godz. 17:00 w intencji naszych ofiarodawców i dobroczyńców, którzy przyczyniają się do rozbudowy Sanktuarium. Mszy świętej będzie przewodniczył ks. Dariusz Malczyk, sędzia w Sądzie Biskupim Płockim.