Dziękujemy za dar obrazu Jezusa Miłosiernego

W sobotę 22. b.r. października tradycyjnie spotykamy na Mszy św. o godz. 17:00, by dziękować za dar obrazu Jezusa Miłosiernego oraz modlić się w intencji ofiarodawców i dobroczyńców, którzy przyczyniają się do rozbudowy Sanktuarium. W tym dniu przypada również liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Jest to zatem także dzień szczególnego dziękczynienia za dar wielkiego pontyfikatu naszego Rodaka.

Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia i Apostołowie Miłosierdzia niezwykle wiele zawdzięczają św. Janowi Pawłowi II, który sam był wielkim Apostołem Miłosierdzia. Jako biskup krakowski rozpoczął proces informacyjny s. Faustyny Kowalskiej. Jako papież Jan Paweł II dokonał jej beatyfikacji w roku 1993. Jako pierwszy papież 1997 w roku nawiedził łagiewnickie sanktuarium, wyznając, że orędzie miłosierdzia było mu zawsze bliskie i drogie. W roku 2000 dokonał kanonizacji s. Faustyny i wprowadził Święto Miłosierdzia do kalendarza liturgicznego Kościoła Powszechnego. Podczas ostatniej wizyty apostolskiej w Ojczyźnie w 2002 r., upływającej pod hasłem Bóg bogaty w miłosierdzie poświęcił bazylikę Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i dokonał historycznego aktu zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu. 

Zmarł 2.04.2005 r. w wigilię niedzieli Miłosierdzia Bożego. Dzięki niemu nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na trwałe wpisało się do krwiobiegu Kościoła.

Także dziś płocczanie powracają ze wzruszeniem do pamiętnej wizyty Ojca św. w Płocku w 1991 r., z charakterystycznym ołtarzem z obrazem Jezusa Miłosiernego w centrum i dwoma promieniami rozchodzącymi się jakby na całe Mazowsze oraz słowami: Trzeba pamiętać o Siostrze Faustynie. Posłannictwo Miłosierdzia Bożego miało swój czas, był to czas straszliwej II wojny światowej, straszliwej pod wielu względami, była to jakaś ostateczna eskalacja zła na naszym kontynencie. Na ten czas Bóg przygotował posłannictwo Bożego Miłosierdzia, którego świadkiem, rzecznikiem stała się ta prosta córka polskiej ziemi.

Przybądźmy do Sanktuarium na wspólną modlitwę. Mamy tak wiele motywów do dziękczynienia, które poszerza i napełnia radością nasze serca.